Boliden Bergsøe A/S

- leverandør af loddetin stænger, loddetin tråd, blyfri loddetin, loddepasta, fortinningsmidler, tinlegeringer, blylegeringer, zinklegeringer, sølvslaglod, fosforslaglod, ESD poser

Officielle LME-kurser 01/07/2022 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)7.975,007.975,507.980,007.982,00
Tin (Sn)26.995,0027.000,0026.550,0026.600,0025.660,0025.710,00
Bly (Pb)1.917,001.919,001.910,001.911,00
Zink (Zn)3.124,503.125,003.056,003.057,00
Aluminium (Al)2.383,002.384,002.399,002.400,00
Nikkel (Ni)21.600,0021.650,0021.650,0021.700,00
Aluminiumlegering (aa)1.632,001.632,001.650,001.660,00
Se historik ved at klikke her

Uofficielle LME-kurser 01/07/2022 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)7.974,507.974,507.979,507.979,50
Tin (Sn)26.425,0026.425,0026.195,0026.195,0025.340,0025.340,00
Bly (Pb)1.904,001.904,001.907,001.907,00
Zink (Zn)3.082,003.082,003.029,003.029,00
Aluminium (Al)2.384,502.384,502.402,502.402,50
Nikkel (Ni)22.272,0022.272,0022.330,0022.330,00
Aluminiumlegering (aa)1.660,001.660,001.660,001.660,00
Se historik ved at klikke her

Danske Bank valutakurser 01/07/2022

ValutakodeKurs
USD715,07
GBP860,71
EUR746,15
Se historik ved at klikke her

Siden opdateres dagligt ca. kl. 02.00 med foregående dags noteringer.
Der tages forbehold for eventuelle fejl i de angivne oplysninger.
Opdateret 03/07/2022 02:00 af Boliden Bergsøe A/S