Boliden Bergsøe A/S

- leverandør af loddetin stænger, loddetin tråd, blyfri loddetin, loddepasta, fortinningsmidler, tinlegeringer, blylegeringer, zinklegeringer, sølvslaglod, fosforslaglod, ESD poser, loddestationer

Officielle LME-kurser 06/04/2020 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)4.867,004.867,004.881,004.881,00
Tin (Sn)14.407,0014.407,0014.295,0014.295,0014.170,0014.170,00
Bly (Pb)1.629,501.629,501.643,501.643,50
Zink (Zn)1.854,501.854,501.868,501.868,50
Aluminium (Al)1.424,501.424,501.460,501.460,50
Nikkel (Ni)11.162,0011.162,0011.217,0011.217,00
Aluminiumlegering (aa)1.130,001.130,001.180,001.180,00
Se historik ved at klikke her

Uofficielle LME-kurser 06/04/2020 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)4.897,004.897,004.910,504.910,50
Tin (Sn)14.383,0014.383,0014.290,0014.290,0014.165,0014.165,00
Bly (Pb)1.644,001.644,001.658,001.658,00
Zink (Zn)1.878,001.878,001.889,501.889,50
Aluminium (Al)1.436,501.436,501.470,501.470,50
Nikkel (Ni)11.256,0011.256,0011.310,0011.310,00
Aluminiumlegering (aa)1.150,501.150,501.190,001.190,00
Se historik ved at klikke her

Danske Bank valutakurser 06/04/2020

ValutakodeKurs
USD692,68
GBP853,36
EUR748,03
Se historik ved at klikke her

Siden opdateres dagligt ca. kl. 02.00 med foregående dags noteringer.
Der tages forbehold for eventuelle fejl i de angivne oplysninger.
Opdateret 07/04/2020 02:00 af Boliden Bergsøe A/S