Boliden Bergsøe A/S

- leverandør af loddetin stænger, loddetin tråd, blyfri loddetin, loddepasta, fortinningsmidler, tinlegeringer, blylegeringer, zinklegeringer, sølvslaglod, fosforslaglod, ESD poser, loddestationer

Officielle LME-kurser 01/06/2020 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)5.376,505.376,505.404,005.404,00
Tin (Sn)15.842,0015.842,0015.659,0015.659,0015.510,0015.510,00
Bly (Pb)1.635,001.635,001.656,501.656,50
Zink (Zn)1.987,501.987,501.987,501.987,50
Aluminium (Al)1.511,501.511,501.540,001.540,00
Nikkel (Ni)12.418,0012.418,0012.485,0012.485,00
Aluminiumlegering (aa)1.225,001.225,001.215,001.215,00
Se historik ved at klikke her

Uofficielle LME-kurser 01/06/2020 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)5.416,005.416,005.442,005.442,00
Tin (Sn)15.756,0015.756,0015.650,0015.650,0015.501,0015.501,00
Bly (Pb)1.643,501.643,501.663,501.663,50
Zink (Zn)2.006,002.006,002.003,502.003,50
Aluminium (Al)1.520,001.520,001.547,501.547,50
Nikkel (Ni)12.469,0012.469,0012.538,0012.538,00
Aluminiumlegering (aa)1.225,001.225,001.215,001.215,00
Se historik ved at klikke her

Danske Bank valutakurser 29/05/2020

ValutakodeKurs
USD670,73
GBP829,69
EUR746,72
Se historik ved at klikke her

Siden opdateres dagligt ca. kl. 02.00 med foregående dags noteringer.
Der tages forbehold for eventuelle fejl i de angivne oplysninger.
Opdateret 02/06/2020 02:00 af Boliden Bergsøe A/S